Satelliitide Koit ja Hämarik tutvustamise üritus 8. oktoobril

TalTechi satelliiditi Koit tutvustati Eesti suursaadikule Indias!

07.10.2019

Pildil on katkend India kohalikust ajalehest, kus TalTechi satelliitmeeskonna aktiivne liige Muhammad Shadab Khan tutvustas Eesti auväärsele suursaadikule Indias TalTechi satelliidi Koit koopiat!

Satelliitide Koit ja Hämarik tutvustamise üritus 8. oktoobril

Kutsume Teid Satelliitide Koit ja Hämarik tutvustamise üritusele 8. oktoobril 2019 kell 1800-2000 Mektory Innovation Hub’is (0-korrusel).

07.10.2019

Mektory Kosmosekeskus on nelja aasta jooksul arendanud Tallinna Tehnikaülikooli oma satelliite. Koit on just orbiidile saadetud ning Hämarik valmis talvel startima. Satelliidi arenduses on olnud kandev roll üliõpilastel, keda on projektis olnud kokku ümmarguselt 200.

Palun registreerige üritusele: Link

Vaadake ka meie FB-lehte: facebook.com/satelliidiprogramm

newsHeading

TalTechi uue põlvkonna tudengisatelliit Koit startis edukalt

06.07.2019

5. juulil kell 8.41 startis tehnikaülikooli uue põlvkonna tudengisatelliidiga Koit rakett Soyuz Vostoschnoy kosmodroomilt Maa orbiidile. Tehnikaülikooli teise satelliidi Hämarik lennutab kosmosesse kanderakett Vega sügisel Prantsuse Guajaanast. Tudengisatelliitide projekti viib TalTech ellu koos kosmosevaldkonnas tegutseva Eesti IT-ettevõttega Datel.

newsHeading

5. Juulil 8:30 toimub Mektorys Satelliidi „Koit“ orbiidile saatmise üritus!

12 JUUNI

Hulk tööd on tehtud ja palju veel teha. TalTechi Sateliidimeeskond koguneb tähistama oma esimese satelliidi – „Koit“ orbiidile saatmist. Üritus toimub 5. juulil kell 8:30 MEKTORY-s, oled oodatud! Vaatame üheskoos kuidas satelliidi „Koit“ starti Vostochny kosmodroomilt Soyuz raketi pardalt. Suured ekraanid, mugav istumine, snäkid, joogid ja otseülekanne Vostochny kosmodroomilt Venemaalt.

Tudengisatelliidid Koit ja Hämarik lendavad sel aastal orbiidile

20.06.2019

TalTechi Satelliidiprogrammis stardib tänavu Maa orbiidile kaks satelliiti: juulis Koit ja septembris Hämarik. Tudengisatelliitide peamine missioon on teha Maast pilte ja edastada need Mektory katusele paigaldatava maa-jaama kaudu ülikooli, kuid tehakse ka suurem hulk teaduskatseid.

newsHeading

Datel on alates 30.ndast maist TalTechi tudengisatelliitide kuldsponsor.

03.06.2019

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) ja Datel AS sõlmisid lepingu tudengisatelliitide Koit ja Hämarik pilditöötlus- ja maapealse tarkvara arenduseks, et Maa seireandmeid õigesti kaardistada. Datel toetab TalTechi Mektory kosmosekeskust arvutus- ja esitlustehnikaga ning mõlemat satelliiti tarkvaraga.